Strona Główna-OLD

Witamy na stronie Pakietu Edukacyjnego
„KUFEREK TAJEMNIC”

Celem naszego programu jest rozwój umiejętności MYŚLENIA u dzieci w wieku 5-7 lat. Program zawiera „Narzędzia krytycznego myślenia – TOC”, których autorem jest Elli Goldratt.

 

 

 

 

Całe swoje życie poświęcił na realizację jednego celu – nauczyć ludzi myśleć.

Wbrew pozorom nie jest to łatwe – nie znajdziemy tego w programie nauczania w szkole, ani na studiach, ani na szkoleniu przygotowującym do nowej pracy. Z drugiej strony wszyscy wkoło wymagają od nas abyśmy MYŚLELI.

UCZYMY MYŚLENIA

Wierzymy, że dzięki „Narzędziom TOC” (gałązka logiczna, chmurka, drzewko ambitnego celu) nauczymy nasze dzieci procesu samodzielnego myślenia już od najmłodszych lat. Wierzymy, że dzięki naszej pracy, naszemu pakietowi dzieci będą potrafiły myśleć krytycznie (czyli zastanawiać się, a nie przyjmować wszystko bez zastanowienia), przewidywać konsekwencje swoich decyzji, świadomie brać odpowiedzialność za własne decyzje, umiejętnie planować swoje życie w szkole oraz poza nią.

Wierzymy również, że dzieci nauczą się dostrzegać związki przyczynowo-skutkowe, które znajdują się w materiale szkolnym, ale przede wszystkim życiu dookoła nas. Będą również potrafiły rozwiązywać wewnętrzne dylematy oraz konflikty z osobami trzecimi – nauczą się dostrzegać i rozmawiać o swoich potrzebach (oraz innych ludzi). Dzięki temu będą nawiązywać lepsze relacje ze swoimi kolegami. Prostsza stanie się dla nich komunikacja nie tylko w szkole, ale i w życiu dorosłym. Myślenie krytyczne sprawia, że rozwiązywanie konfliktów staje się łatwiejsze. TOC dla edukacji ma na celu zapobieganie przemocy w szkole. Myślenie logiczne to umiejętność, dzięki której rozbudzana jest kreatywność w szkole.

Wszystkie te umiejętności są elementem „umiejętności kluczowych XXI w. ” zdefiniowanych przez UE w Strategii Lizbońskiej. Co ważniejsze to fakt, że są to umiejętności niezbędne do skutecznego funkcjonowania w dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie.

Chcemy pomóc dzieciom w lepszym (bardziej efektywnym i milszym) spędzaniu czasu w szkole oraz lepszym przygotowaniu do dorosłego życia. Czym szybciej zaczniemy tym lepiej 🙂

Jeśli podoba się Państwu nasze podejście i nasza wizja edukacji to zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją.