Pakiety edukacyjny „Kuferek Tajemnic”

Każdy z nas słyszał określenie, że dzieci rodzą się mądre i kreatywne a potem idą do szkoły…i wszystko znika 🙁

Wierzymy, i mamy na to też dowody, że można przedłużyć okres w którym dzieci są kreatywne, twórcze, logiczna, a co najważniejsze lubią się uczyć (bawić). Jak to zrobić?

Stworzyliśmy unikalny program dla dzieci w wieku 5-9 lat, który właśnie rozwija w nich te wszystkie dobre rzeczy. Nasz program to nie „kolorowanki”, ale jedyny program na rynku, który rozwija MYŚLENIE KRYTYCZNE – to kompetencja nr 1 w XXI w.

Myślenie krytyczne to zbór umiejętności, takich jak:

  • Przetwarzanie informacji
  • Tworzenie związków przyczynowo-skutkowych
  • Znajdowanie nowych, kreatywnych rozwiązań
  • Rozwiązywanie problemów, konfliktów
  • Planowanie i realizowanie swoich celów

Tych umiejętności można już uczyć od 5 roku życia – i to właśnie robimy!

Jak?

Specjalny pakiet „KUFEREK TAJEMNIC” stosuje 3 narzędzia TOC, które gwarantują rozwój ww. umiejętności. Dzieci, w swoim spokojnym tempie i poprzez ZABAWĘ, uczą się budowania i stosowania Gałęzi Logicznej, Chmurki oraz Drzewka Ambitnego Celu – krok po kroku, poprzez wiele fantastycznych aktywności pomagają bohaterom opowiadań rozwiązać ich codzienne problemy, wyzwania. Są to zagadnienia z życia każdego małego dziecka – dzięki temu wszystkie dzieci bardzo szybko angażują się i identyfikują z głównym bohaterem opowiadań i chcą jej naprawdę pomóc. A jest to możliwe, tylko dzięki zastosowaniu narzędzi TOC.

Sam program składa się z trzech komponentów:

  1. Szkolenia dla nauczycieli
  2. Pakietu dla placówki
  3. Indywidualnego pakietu dla dziecka

Opisy wszystkich trzech rzeczy znajdą Państwo na tej stronie – zapraszamy do spokojnej i rzeczowej lektury. Jeśli nie znajdą Państwo odpowiedzi na Wasze wątpliwości to zanim do nas napiszecie sprawdźcie jeszcze czy tu nie odnajdziecie odpowiedzi (Najczęściej zadawane pytania).

Zobaczcie koniecznie filmiki oraz opinie i recenzje naszego programu (linki)

 

Naszym celem jest rozwój MYŚLENIA u wszystkich użytkowników naszego programu – dzieci, nauczycieli, rodziców.

Wierzymy, że dzięki naszemu pakietowi dzieci będą potrafiły myśleć krytycznie (czyli zastanawiać się, a nie przyjmować wszystko bez zastanowienia), przewidywać konsekwencje swoich decyzji, świadomie brać odpowiedzialność za własne decyzje, umiejętnie planować swoje życie w szkole oraz poza nią.

Będą również potrafiły rozwiązywać wewnętrzne dylematy oraz konflikty z osobami trzecimi – nauczą się dostrzegać i rozmawiać o swoich potrzebach (oraz innych ludzi). Dzięki temu będą nawiązywać lepsze relacje ze swoimi kolegami. Prostsza stanie się dla nich komunikacja nie tylko w szkole, ale i w życiu dorosłym.

Wszystkie te umiejętności są elementem „umiejętności kluczowych XXI w. ” zdefiniowanych przez UE w Strategii Lizbońskiej. Co ważniejsze to fakt, że są to umiejętności niezbędne do skutecznego funkcjonowania w dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie.

Jeśli podoba się Państwu nasze podejście i nasza wizja edukacji to zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją.