Koszyk

Jak przekonać rodziców do zakupu Kuferka?

Szanowni Państwo,

Jeśli myślą Państwo o rozpoczęciu pracy z “Kuferkiem Tajemnic” lub “Kuferkiem Matematycznym” od nowego roku szkolnego, to zachęcamy nauczycieli do przedstawienia tego pomysłu rodzicom już teraz – do końca bieżącego roku szkolnego.

Doświadczenie z innych placówek pokazuje, że wczesniejsza rozmowa z rodzicami ułatwia później szybkie podjęcie decyzji o rozpoczęciu zajęć z Kuferkiem.

Kilka słów od nauczycieli, które tak właśni zrobiły:
“Przekonanie rodziców do “Kuferka” nie było bardzo trudne, ponieważ w maju i czerwcu zeszłego roku szkolnego wraz z koleżanką realizowałyśmy wybiórczo w dwóch grupach część zajęć z kuferka (…). Zatem rodzice mieli już rozeznanie, co to jest, na czym polega i czego uczy dzieci. Dzieci też bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach poznając Julkę i jej historię i bardzo chętnie w domu opowiadały ze szczegółami o zajęciach.
Cześć z rodziców zauważyła też już w czerwcu zmiany w wypowiedziach i zachowaniach swoich pociech.
Zatem na zebraniu we wrześniu tego roku zaprezentowałyśmy “naszym” rodzicom pakiet dla nauczyciela, maty, opowiedziałyśmy dokładnie o “kuferku”, o celach i założeniach i zaproponowałyśmy wdrożenie w tym roku szkolnym całości pakietu “Kuferek tajemnic”(…)”.

Bardzo często słyszymy opinię dyrektora placówki czy nauczycieli – “moi rodzice na pewno się nie zgodzą”.

Taka opinia jest tylko OPINIĄ, a nie faktem. Jest założeniem, które należy sprawdzić czyli zwyczajnie ZAPYTAĆ rodziców o ich zdanie.

Do tej pory, przy dobrze poprowadzonej rozmowie z rodzicami, nie zdarzyło sie, aby rodzice odmówili. 

Zachecamy więc do spokojnej rozmowy informacyjnej. Jesli będą Państwo potrzebowali filmików, prezentacji, opinii to wszystko to możemy Państwu wczesniej przekazać – prosimy tylko o  maila z prośbą o materiały

Serdecznie zapraszamy!!!