Koszyk

50 nauczycieli na szkoleniu!

W dniach 25-26 sierpnia w Szkole Podstawowej Nr 5 w Piasecznie odbyło się szkolenie dla nauczycieli  i specjalistów wczesnej edukacji. To bardzo liczna szkoła. We wczesnej edukacji pracuje ponad 50 osób.

Dwudniowe warsztaty dotyczyły praktycznego wykorzystania Narzędzi TOC w edukacji i wychowaniu uczniów oraz zastosowania Pakietu Edukacyjnego “Kuferek Tajemnic” w pracy z klasami I-III oraz w działaniach terapeutycznych.

Stosowanie Narzędzi TOC  pokazuje uczniom jak się uczyć, a nauczycielom jak z nawet świetnie przygotowanego wykładowcy stać się moderatorem i inspiratorem.

Uczestnicy poznali sposoby zastosowania narzędzi w pracy wychowawczej i dydaktycznej z uczniami starszymi oraz doświadczyli jak ważne jest to, aby umiejętności korzystania z narzędzi nauczćć już najmłodszych uczniów. Zdaniem uczestników moze to w znaczący sposób zmniejszyć liczbę dzieci, które nie radzą sobie w szkole.

Pakiet Edukacyjny “Kuferek Tajemnic” pozwala nauczyć się korzystania z narzędzi zarówno dzieciom, jak i dorosłym (również nauczycielom) i odciąża nauczycieli z przygotowania materiałów i dokumentacji pozwalającej monitorować rozwój umiejetności dzieci.

Zdaniem uczestniczących w szkoleniu specjalistów daje też duże możliwości do pracy terapeutycznej. Szkolenie przebiegło w bardzo przyjemnej, sprzyjajacej dobrej edukacji, twórczej atmosferze. Trenerki TOC i zarazem autorki Pakietu “Kuferek Tajemnic” przygotowne były bardzo dobrze. Uczestnicy otrzymali masę praktycznych ćwiczeń i wskazówek. 14 godzinne warsztaty określili jako bardzo dobrze i twórczo spożytkowany czas, nagradzając je brawami.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ewaluacją – ewaluacja – Piaseczno

no images were found